Galatasaray'ın istediği Idrissa Gueye için Everton rakip oldu

Galatasaray'ın istediği Idrissa Gueye için Everton rakip oldu

Galatasaray'ın istediği Idrissa Gueye için Everton rakip oldu


Senegal uyruklu topçu Idrissa Gueye hakkında bomba bi gelişme oldu. Söylentilere göre Senegal asıllı oyuncu için Liverpool'un köklü takımlarından olan Everton transfer etmek için devreye girdi.
Transferde adı köklü takımlardan olan Galatasaray ile geçen Paris Saint-Germain'in yetenekli Senegal uyruklu oyuncusu Idrissa Gueye'de bomba bir haber ortaya çıktı.
The Athletic'ten alınan haberler ışığında Liverpool'un köklü takımlarından olan Everton, PSG formasını terleten eski Senegal uyruklu futbolcusu Idrissa Gueye'yi almak için çabalamaya devam ediyor. Tecrübeli teknik adam Frank Lampard, transfer zamanı sona ermeden iki orta alan futbolcusunu da takımında görmek istiyor ve bu yüzden İngiliz uyruklu takımın 31 yaşındaki Gueye'yi alma isteği çok fazla arttı.
Senegalli Idrissa Gueye transfere ılımlı bakıyor.
2019'da Everton'dan Paris Saint-Germain'e transfer edilen Gueye'nin bu olayı istediği açıklandı. Kontrat maddeli hala belli değil, fakat futbolcunun kiralık transfer yerine iki veya üç senelik bir anlaşma isteğinde bulunurken Everton ise Gueye'nin yaşını düşününce fazla uzun süreli bir anlaşma yapmak istemediğini söyledi. stadyumtv2.net çünkü futbolcunun 31 yaşında olduğu biliniyor.
Yaşı çok da önemli değil
Liverpool'un köklü takımlarından olan Everton, Senegal uyruklu Gueye'nin 31 yaşında olmasına kıyasen Lampard'ın opsiyonlarını fazlalaştırarak ve çok iyi bir performans sergileyecek bir oyuncu olduğunu söylüyor.
Galatasaray Fikirleri
Senegal asıllı oyuncunun adı orta alan transferi için arayışlara devam eden köklü takımlardan olan Galatasaray ile de anlaşmaya varılmıştı. Fakat topçunun Sarı-Kırmızılı takımın teklifini kabul etmediği basına açıklanmıştı.

×